Abstrakcyjnie / Osobiście – Katarzyna Grządziela i Czesław Fankidejski

24 maja 2021, 10:00

Wystawa Katarzyny Grządzieli i Czesława Fankidejskiego „Abstrakcyjnie / Osobiście”

Data: 14 – 25 czerwca 2021

Miejsce: Galeria „PUNKT”, ul. Chlebnicka 2

Zapraszamy do Galerii „PUNKT”:


„Jesteśmy parą artystów, których połączyło początkowo zauroczenie, potem miłość, pasja do sztuki i córka. Od narodzin Felicji minęło przeszło cztery lata i przez ten czas mocno na siebie współoddziałujemy, czasami aż iskry lecą i na całe szczęście potrafimy to przekłuć w szczęście. Sztuka jest naszym domowym językiem i w twórczej atmosferze dorasta nasze dziecko. Gdy my rzeźbimy czy rysujemy ona pracuje z nami, choć ostatnio chce być dentystką.
W działaniu ścieramy nasze wizje na temat sztuki i tego o czym i jak chcemy tworzyć dzięki czemu nawracamy siebie nawzajem na właściwe tory drogi artystycznej. Prace na wystawie mówią o nas samych, a każda ma inne tło dzięki, któremu powstała. Czasami był to chwilowy przypływ emocji czasami coś co już długo w głowie siedzi i musi wyjść. W każdej z tych prac jest drugie dno i czasami można o nim opowiedzieć, a czasami są to osobiste emocje. Pytajcie 🙂


Katarzyna Grządziela urodziła się w konwencji teatralnej, która ukształtowała ją niestandardowo. W świadomym już wieku dorosłym – żabim skokiem przeskoczyła w cudowny świat rzeźby, który pochłonął ją całkowicie swymi możliwościami wyrazu.
W ostatnich – pandemicznych czasach więcej maluje, gdyż płaski świat również potrafi wciągnąć swoją głębią!
Od 2017 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studiowała również na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz w Universia v Ljubljani (Słowenia).
Współtworzy TITU art group.

Czesław Fankidejski jako rzeźbiarz jest eksperymentatorem formy myszkującym wśród możliwości wyrazu. Nie interesują go rzeźby o niczym, poszukuje raczej większego sensu i wartości.
W 2001 r. ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie na kierunku Formy Użytkowe ze specjalizacją Snycerstwo.
W 2008 roku został absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Rzeźby u profesora Stanisława Radwańskiego, specjalizacja: Rekonstrukcja Rzeźby w Kamieniu u Stanisława Gierady.
Podczas swojej drogi twórczej zrzeszony był z „e66” i „WL4”, obecnie współtworzy „TITU art group”.