Muzyka

11.03.2017 | koncert B.Berner, M. Zawada-Żychlińska

Bartosz Berner

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego specjalności musical, w klasie śpiewu Renaty Kuczyńskiej. Ukończył również Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku w klasie śpiewu Jolanty Tyszkiewicz. W swoim repertuarze posiada wiele utworów, począwszy od songów musicalowych przez muzykę gospel aż do standardów jazzowych. Jest laureatem wielu konkursów m.in. I nagroda na II Olsztyńskim Konkursie Musicalowym.
W trakcie studiów brał udział w wielu produkcjach musicalowych m.in. Fame, Godspell, Evita. Koncertował w Polsce i za granicą. Jako solista współpracuje z Orkiestrą Hanza duo.

Marta Zawada-Żychlińska

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W czerwcu 2014 roku uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie gry na fortepianie w klasie prof. Cezarego Saneckiego i dr Wojciecha Kubicy.

W sezonie artystycznym 2013/2014 pracowała jako akompaniator zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich min: w Szkole mistrzów fortepianu w Katowicach u prof. Jerzego Sterczyńskiego. Wielokrotnie brała udział w cyklu koncertów Wiosna z fortepianem, które odbywały się w wielu miastach Polski min: w Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Jarosławiu. Uczestniczyła w 56 sesji naukowo artystyczne Musica Moderna, która odbyła się w Akademii Muzycznej w Łodzi. Grając solowo i kameralnie występowała w ramach cyklu Kamienica Dobrej Muzyki w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi.

Wspólnie koncertowali w Trójmieście, na Mazowszu, Mazurach i w innych regionach Polski.

Są zafascynowani światem musicalu. Ze szczególną sympatią zwracają się w kierunku dzieł z lat 30-tych oraz okresu Złotej Ery Musicalu –  twórczość kompozytorów takich jak Cole Porter, George Gershwin i Leonard Bernstein. Interesują ich także piosenki z repertuaru artystów takich jak Mieczysław Fogg, Grzegorz Turnau, Nat King Cole czy Frank Sinatra.

POLUB NA FB

20.11.2016 | Koncert „Niedzielne spotkania z muzyką”, godz. 13.13

„Niedzielne spotkania z muzyką 13:13″ na nowo odżywają!!! 

Scent Of A Woman/Zapach Kobiety

20 listopada, godzina 13:13

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki 

ul. Chlebnicka 2

Baltic String Quartet wraz z Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki zaprasza jeszcze w tym roku na dwa spotkania muzyczne: 20 listopada i 11 grudnia o tradycyjnej godzinie 13:13.
W pierwszym spotkaniu z towarzyszeniem kwartetu wystąpi tancerka Amelia Jankiewicz, w drugim standardy jazzowe zaśpiewa Karolina Gorgol-Zaborniak.

20 listopada zostanie zaprezentowany materiał z płyty kwartetu smyczkowego Baltic „Scent of A Woman”. Artyści zaprezentują muzyczno – teatralne widowisko, które będzie pełne niespodziewanych obrotów akcji. Dodatkowa oprawa w postaci występu aktorki-tancerki będzie zmaterializowanym wyobrażeniem kobiety, której dedykowana jest płyta kwartetu.

Nie zabraknie sporej dawki humoru, dzięki charyzmatycznemu Tomaszowi Diakunowi – jednemu ze skrzypków kwartetu.

Tak oto opisała swoje wrażenia z wcześniejszego występu kwartetu i tancerki Klaudia Grohs

„….Podróż muzycznymi ścieżkami przez krainę filmu w wykonaniu kwartetu Baltic, była prawdziwą przyjemnością. Nie zabrakło pomysłu, talentu i kreatywności, a przede wszystkim niekonwencjonalnego podejścia do prezentacji muzyki – która w wykonaniu grupy Baltic jest zawsze czymś więcej niż tylko koncertem.”

Sala wystawiennicza stowarzyszenia mieści się w samym centrum Głównego Miasta na tyłach Dworu Artusa. Jest kameralną salą koncertową, która może pomieścić około 50 widzów i posiada znakomitą akustykę.

Bilety w cenie 20 zł można kupić na stronie
www.baltickwartet.pl
oraz na godzinę przed występem w siedzibie GTPS.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gdańska

WYDARZENIE NA FB