Sławomir Grabowy | 73 lata + 47 lat pracy = 20 nagród międzynarodowych + x OBRAZÓW PISANYCH

9 października 2020, 17:00

Wystawa Sławomira Grabowego „73 lata + 47 lat pracy = 20 nagród międzynarodowych + x OBRAZÓW PISANYCH”

Wernisaż: piątek 9 października, godz. 17:00

Miejsce: Galeria „PUNKT”, ul. Chlebnicka 2

Data: 9 października – 27 października

UWAGA: ze względu na sytuację epidemiologiczną na wernisażu obowiązuje ograniczona ilość miejsc do 25 osób. Rezerwacje proszę wysyłać na adres info@gtps.art.pl.


„Nie postawię wygórowanych warunków, znamy się przecież od lat i trochę o mnie tu wiedzą, a i ja wiem do kogo przychodzę. Być może też wiem, że nie będą to obrazy proste, łatwe i przyjemne, ale już Oscar Wilde mówił, że jedyną zbrodnią jest bycie powierzchownym i przekazy łatwe w obejściu zostawiamy polskim od rana do wieczora artystom serialowym. Cocteau powiedział wprost: „genialne dzieła wymagają genialnej publiczności” i tego na wernisażu będziemy się trzymać, i oby tylko wirus zwolnił miejsce przyjaciołom moim i przyjaciołom sztuk – albowiem każdą wystawę tworzymy wszyscy, wszyscy na niej obecni – a ja żebym mógł powiedzieć, że cieszę się z akurat Państwa obecności, że dziękuję i wiem, że to właśnie dzięki Wam moje OBRAZY PISANE zyskają jeszcze więcej koniecznego blasku niż miały go w czasie mojej nad nimi roboty, bo, oczywiście, znamy swoją wartość, ale nie przesadzamy z wielkością.”


Sławomir Grabowy – urodził się 1947 r. w Kopcu. W 1973 r. ukończył studia w PWSSP Gdańsk, dyplom w pracowni prof. Rajmunda Pietkiewicza. Uprawia grafikę warsztatową, linoryt, rysunek i malarstwo. Wielokrotny laureat Pomorskiej Grafiki Roku oraz zdobywca innych nagród i wyróżnień na konkursach i przeglądach graficznych. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2016). Ponadto wyróżnienia na IX Konkursie Poetyckim im. Czychowskiego (2004) i 52 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Laur Czerwonej Róży (2011).


Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego.