Grażyna Krzemińska NOSTALGICZNIE | malarstwo

22 kwietnia 2022, 18:00

Wystawa malarstwa Grażyny Krzemińskiej z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej pt. „NOSTALGICZNIE”

Wernisaż: piątek 22 marca, godz. 18:00

Miejsce: Galeria „PUNKT”, ul. Chlebnicka 2

Data:  22.04 – 29.04
12:00 – 18:00


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Krzemińskiej, która świętować będzie jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.


Malarstwo Grażyny Krzemińskiej jest wynikiem wieloletnich zainteresowań sztuką. Droga do profesjonalnego zajęcia się malarstwem była konsekwentna, chociaż nie trwała krótko. Idąc śladem rodzinnych tradycji, podjęła i skończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, z wynikiem celującym dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Dyakowskiego, otrzymując tytuł magistra sztuki.

Przez kilkanaście lat prowadziła, jako współwłaścicielka, galerie w Gdańsku i Gdyni, uczestnicząc aktywnie w ruchu kulturalnym oraz promując działalność artystyczną naszego środowiska.
Od trzydziestu lat prowadziła aktywnie działalność twórczą i wystawienniczą. Przez cały ten okres miała 10 wystaw indywidualnych i brała udział w około 20. wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Uczestniczyła również w wielu plenerach malarskich.
Wśród technik preferuje malarstwo olejne. Nie stroni jednak od innych technik i form przekazu, związanych także z nowymi technikami medialnymi. Obrazy na płótnie, olejne oraz przygotowane techniką nowych mediów, kolażu malowane i teksturowane.
Od wielu lat jestem członkiem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki i Związku Polskich Artystów Plastyków.