„Fuzja” – Kateryna Bisharieva / Marianna Łoboda

2 lipca 2021, 18:00

Wystawa Kateryny Bisharievy oraz Marianny Łobody pt. “Fuzja”

Wernisaż: piątek 2 lipca, godz. 18:00

Miejsce: Galeria „PUNKT”, ul. Chlebnicka 2

Data:  3.07 – 06.07
w godzinach 17:00 – 21:00


Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu “śladami profesora Marka Modela”. Tym razem przedstawimy prace dwóch studentek III roku Malarstwa gdańskiej ASP.

Marianna Łoboda urodziła się w 1999 roku w Gdańsku. Jest studentką III roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swojej sztuce inspiruje się różnorodnością kultur, a także natury, w której struktury danej społeczności się ukształtowały. Brzoskwiniowy kolor piasku, refleksy świetlne, wyraziste barwy tynku w ostrym słońcu są dla niej źródłem inspiracji. Poprzez podróże i fotografie zbiera materiały do tworzenia i opowiadania historii ludzi, których narracje mogą być całkowicie różne.

Kateryna Bisharieva urodziła się w 1996 roku w mieście Chmielnickim, Ukraina. Jest studentką III roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych w galerii “Winylowo” w Gdańsku oraz kawiarnii “Kava Lava” w Chmielnickim oraz wielu wystawach zbiorowych. W swoich pracach malarskich jest w trakcie poszukiwań. Bada różne środki wyrazu, otoczenie, techniki; łącząc je ze sobą, mieszając. Rozmyśla również nad różnymi tematami i historiami, które mogą zostać założone w „opowieść”, zagłębiając się w analizę i eksplorację. Czasami bardziej się skupia na kwestiach wizualnych, innym razem dąży do założenia jakiegoś przekazu.