Marek Wrzesiński / KONTEMPLACJE / LINIA. KOLOR. DŹWIĘK.

21 lutego 2020, godz. 17:00

m_wrzesinski

Wystawa malarstwa Marka Wrzesińskiego KONTEMPLACJE / LINIA. KOLOR. DŹWIĘK.

Kurator: prof. Marek Model

Wernisaż: piątek 21 lutego, godz. 17:00

Miejsce: Galeria "PUNKT", ul. Chlebnicka 2

Data: 21 lutego - 10 marca
wtorki, środy, czwartki 11:00 – 16:00

❖❖❖

Obrazy prezentowane w Galerii Punkt GTPS stanowią otwarty cykl prac i są kontynuacją projektu Kontemplacje / Malarstwo jako forma dialogu. Głównym tematem kompozycji malarskich jest motyw martwej natury w kontekście problemu relacji pomiędzy pojęciami, takimi jak: przedmiot – przestrzeń; geometria – metafizyka; kolor – materia – powierzchnia obrazu malarskiego. Każda z eksponowanych prac – w formie otwartych poliptyków – dedykowana jest twórcom, którzy poruszają się w konkretnych przestrzeniach artystycznych, będących dla mnie źródłem inspiracji. Tytułowe kontemplacje to w założeniu malarskie koncepty / poliptyki, oparte na idei artystycznego dialogu z innym twórcą. Prezentowane na wystawie prace są elementem swoistego procesu rozwijania idei malarskich koncepcji w formie eksperymentów z materią, przekształceń barwnych, alchemii koloru oraz kontemplacji przestrzeni rozumianej jako miejsce efemerycznych, malarsko – muzycznych improwizacji.

Gośćmi specjalnymi wernisażu będą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki: Karolina Sołomin – sopran oraz Krzysztof Szczęsny – klarnet, instrumenty elektroniczne. Szczęsny w towarzystwie sopranu Karoliny Sołomin zagra autorską kompozycję poliptyków dźwiękowych zainspirowaną obrazami z cyklu Kontemplacje.

❖❖❖

prof. ASP dr hab. Marek Wrzesiński - urodzony w 1978 r. w Brodnicy. Absolwent ASP w Gdańsku. Od 2019 roku pełni funkcję Prodziekana ds. Kierunku Malarstwo. Obecnie pełni obowiązki Kierownika II Pracowni Malarstwa i Rysunku w Katedrze Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią, łącząc pracę artystyczną z pracą zawodową na macierzystej uczelni. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym plenerach, sympozjach, konferencjach w kraju i za granicą.

❖❖❖

Wydarzenie na fb

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki © 2018

created by Mechacats Inc.