Teresa Zdzienicka-Sędłak | "Przekrój Twórczości"

13 września 2019, godz. 17:00

przekroj

Wernisaż plenerowy wystawy malarstwa Teresy Zdzienickiej-Sędłak pt. "Przekrój Twórczości" zorganizowany z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki.

Wernisaż: piątek 13 września, godz. 17:00

Miejsce: Villa Pan Tadeusz
ul. Pana Tadeusza 74, Gdańsk

dojazd autobusem nr 195

❖❖❖

Teresa Zdzienicka-Sędłak - urodziła się w Gdańsku, gdzie mieszka i pracuje twórczo. Od najwcześniejszych lat interesowała się rysunkiem i malarstwem. W 1994 r. ukończyła edukacje pod okiem prof. Włodzimierza Łajminga.

Maluje głównie na płótnie farbami olejnymi, ale pracuje też akrylami, pastelami i akwarelami. Jest artystką szukającą nowych form, technik i kompozycji. W wyniku tych poszukiwań powstaje zupełnie nowy warsztat – są to prace malowane na lustrach.

Uczestniczyła również czynnie w życiu kulturalnym miasta pracując w zarządzie Stowarzyszenia Nadbałtyckich Plastyków, jak też była prezesem Stowarzyszenia Twórców Kultury – Ster. Za całokształt prac artystycznych otrzymała od Ministra Kultury RP w 2003 r. odznakę – Zasłużony Działacz Kultury – a w 2010 r. odznakę – Zasłużony Dla Kultury Polskiej - od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, B. Zdrojewskiego. Miała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą oraz w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa, jest członkiem Towarzystwa Miłośników Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

❖❖❖

Wydarzenie na fb

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki © 2018

created by Mechacats Inc.