Marek Model | malarstwo | rysunek

13 kwietnia - 9 maja 2018

m_model

Zapraszamy na wystawę malarstwa i rysunku Marka Modela.

Wernisaż odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godz. 17:00 w Galerii "PUNKT" przy ul. Chlebnickiej 2.

Wystawa czynna od 13 kwietnia do 9 maja wtorki, środy, czwartki 10:00 – 15:00

❖❖❖

Marek Model urodził się 14 lutego 1959 roku w Gdańsku, gdzie mieszka i pracuje. W tym mieście ukończył szkołę podstawową i średnią. W 1980 roku zdał egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki uzyskał w roku 1985. Jest wychowankiem prof. Kazimierza Ostrowskiego. Od roku 1988 pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie prowadzi Pracownię Podstaw Rysunku i Malarstwa na Wydziale Malarstwa. W roku 2002 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od roku 2012 pełni funkcję kierownika Katedry Kształcenia Podstawowego.

Przez kilka lat prowadził galerię rysunku Akademii Sztuk Pięknych „Nowa Oficyna”. Za tę działalność w 2008 roku Rektor ASP prof. Ludmiła Ostrogórska przyznała mu Nagrodę Rektora I stopnia. W tym samym roku otrzymał nagrodę GTPS w Gdańsku za działalność w dziedzinie kultury.

Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, w którym pełnił funkcję wiceprezesa przez dwie kadencje. Z kolegami powołał do życia galerie „Baszta słomiana”, „Biuro”, „Na wieży”. Pełnił funkcję komisarza wystawy malarstwa członków GTPS w Londynie w 2014 roku. Jest uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych w Trójmieście i innych ośrodkach artystycznych w całym kraju. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Jest inicjatorem projektów, organizatorem, jak również kuratorem wielu wystaw. W roku 2015 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w dziedzinie kultury, przyznaną mu z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach i kolekcjach w kraju, oraz w posiadaniu kolekcjonerów w Niemczech, USA, Francji, Austrii i Norwegii.

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki © 2018

created by Mechacats Inc.