Stanisław Olesiejuk | obrazy

8 czerwca - 3 lipca 2018

s_olesiejuk

Wystawa Stanisława Olesiejuka "Obrazy"

Retrospektywa malarstwa i rysunku Stanisława Olesiejuka w cyklu "Artyści na 60 lecie GTPS-u". 22 prace ( malarstwo, rysunek) z 22 wystaw indywidualnych i zbiorowych w XXI wieku (m.in. Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Międzynarodowe Biennale Pasteli, Międzynarodowe Triennale Miniatury).

Kurator: prof. Marek Model

Wernisaż: piątek 8 czerwca, godz. 17:00

Miejsce: Galeria "PUNKT", ul. Chlebnicka 2

Data: 8 czerwca - 3 lipca
wtorki, środy, czwartki 10:00 – 15:00

❖❖❖

Stanisław Olesiejuk urodził się w 1956 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Uczeń Mariana Stelmasika, Ryszarda Winiarskiego, Koji Kamoji, Maksymiliana Snocha, Bogumiła Zagajewskiego. Dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Mariana Stelmasika w 1983 roku. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym olejnym, pastelu, gwaszu, rysunku i grafice warsztatowej. Zrealizował 70 wystaw indywidualnych i wziął udział w ponad 200 wystawach zbiorowych. W 2010 roku wydany został album monograficzny „Stanisław Olesiejuk” autorstwa Elwiry Worzały (wydawnictwo Bernardinum).

❖❖❖

Wydarzenie na fb

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki © 2018

created by Mechacats Inc.