Czytania Performatywne w Punkt | vol. 2: Jacek Kotlica Baśń o Wronim Oku

7 i 8 czerwca 2019

Zapraszamy na drugą odsłonę projektu teatralnego "Czytania performatywne w Punkt".

Baśń o Wronim Oku

Autor: Jacek Kotlica

Adaptacja i reżyseria: Beniamin Koralewski

Obsada: Monika Pawłowska, Magdalena Sowińska, Piotr Srebrowski, Bartłomiej Sudak

Data: piątek 7 czerwca, godz. 10:00 | sobota 8 czerwca, godz. 15:00

rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem email: gtps09@wp.pl

Miejsce: Galeria PUNKT, ul. Chlebnicka 2

Jest to opowieść o mądrym królu, pięknej i wrażliwej księżniczce, pomysłowym młodzieńcu, który był synem wdowy po garncarzu oraz o podstępnym i złośliwym księciu. Bajka o miłości. Wprowadza wyobraźnię widza w świat czarów, męstwa i odwagi. Ukazuje wiele podstawowych prawd życiowych wpisanych w akcję bajki, która rozgrywa się w dwóch planach: planie żywym i lalkowym. W tajemniczych królestwach są różne magiczne sprawy. Oczywiście wszystko kończy się Happy Endem… I żyli długo i szczęśliwie.

❖❖❖

Jacek Kotlica - urodził się w 1939 r. w Kotlicach na Zamojszczyźnie, zmarł w 2010 r. w Gdańsku. Studiował na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie. W 1975 ukończył Studium Kultury i Języka Czeskiego na Uniwersytecie Karola w Pradze. Poeta, prozaik, krytyk sztuki, autor książek dla dzieci. Współpracował m.in. z „Głosem Wybrzeża”, „Gdańskim Rocznikiem Kulturalnym”, „Punktem”, „Autografem”. Jego tomiki poezji to m.in. „Odbieranie źródła” (1966), „Zwierzenia Pani Res” (1985). Utwory dla dzieci to m.in. „Baśń o Wronim Oku” (1983), „Halo, czy to ZOO?” (1986). W 2011 r. GTPS oraz Fundacja Sztuki Dom Aktora wydały tomik „Jacek Kotlica, według Marsjasza, wiersze dawne i nowe”.

❖❖❖

Projekt dofinansowano ze środków miasta Gdańska.

❖❖❖

monika pawłowska

Monika Pawłowska

absolwentka Szkoły Aktorskiej" Spot" w Krakowie aktualnie studentka śpiewu solowego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Członkini teatru studenckiego " NieUGięci" przy Uniwersytecie Gdańskim.

magdalena sowińska

Magdalena Sowińska

studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu prof.zw. Wiesławy Maliszewskiej. Występowała w operze "Dydona i Eneasz" H. Purcella oraz w operetce "Ptasznik z Tyrolu" K. Zellera wystawianych na scenie Akademii Muzycznej.

piotr srebrowski

Piotr Srebrowski

absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2010), aktor teatralny, filmowy, oraz reżyser. Od 2011 współpracuje z trójmiejskimi scenami - Teatr Miniatura, Teatr Off de Bicz, Teatr Gdynia Główna, Teatr BOTO, CKG, Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Teatr BRO, Filharmonia Bałtycka.

bartłomiej sudak

Bartłomiej Sudak

aktor, muzyk, wokalista, absolwent Lart StudiO i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występował na scenach m.in. Teatru Żydowskiego, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu, Teatru Gdynia Główna, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Toruniu.. Można go zobaczyć w trójmiejskich spektaklach O co biega?, O miłości… wg Wojciecha Młynarskiego, Pomiędzy wg Ślubu Witolda Gombrowicza oraz na deskach Teatru Muzycznego w Toruniu w spektaklach Jacek i Placek na tropie księżyca i Tajemnica Tomka Sawyera. Były członek i solista warszawskiego chóru gospel Sienna Gospel Choir. Najlepiej czuje się w charakterystycznych rolach drugoplanowych, przede wszystkim w komediach czy farsach.

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki © 2018

created by Mechacats Inc.