Czytania Performatywne w Punkt | vol. 1: Piotr Kotlarz Imperator

10 i 11 maja 2019, godz. 19:00

"rysunek autorstwa Marka Modela

Zapraszamy na pierwszą odsłonę projektu teatralnego "Czytania performatywne w Punkt".

Imperator

Scenariusz: Piotr Kotlarz

Reżyseria: Beniamin Koralewski

Obsada: Marta Jaszewska, Paweł Klowan, Piotr Srebrowski, Bartłomiej Sudak

Data: piątek 10 maja, godz. 19:00 | sobota 11 maja, godz. 19:00

rezerwacja bezpłatnych wejściówek do 9 maja pod adresem email: gtps09@wp.pl

Miejsce: Galeria PUNKT, ul. Chlebnicka 2

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Piotrem Kotlarzem.

Dramat "Imperator" jest alegorią, podejmuje temat idei imperializmu, ale jak i inne utwory tego gatunku stawia też pytanie znacznie szersze: pytanie o sens życia. Z jednej strony możemy obserwować dążenie do panowania, sławy, narzucenia swych wartości innym. To dążenie imperatora i pozyskanych przez niego władców. Przeciwną ideę w tym dramacie reprezentuje błazen, w pewnym też sensie zwykły człowiek, dla którego podstawową wartością jest rodzina, spokój. Musi jednak bardzo uważać, by przetrwać wśród innych, ogarniętych żadzą panowania. "Imperator" to dramat idei. Przeciwne idei imperializmu postawy prezentują też i inne postaci dramatu, na przykład córka imperatora, która jest również ofiarą jego żądzy władzy. W swej konwencji sztuka próbuje nawiązywać do poszukiwań teatru Pirandella.
Piotr Kotlarz

Projekt dofinansowano ze środków miasta Gdańska.

❖❖❖

jaszewska

Marta Jaszewska

aktorka, pedagog, menadżer kultury. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie oraz Pedagogiki ze specjalnością Menadżer Kultury, UWM Olsztyn. Współpracuje z Teatrem Gdynia Główna, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem w Toruniu oraz Teatrem Rozmaitości Adama Gromadzkiego.

klowan

Paweł Klowan

aktor, wokalista, absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Debiutował w roli Pepe w musicalu "West Side Story" Leonarda Bernsteina w reż. Leszka Czarnoty na scenie Opery na Zamku Szczecinie. Występował m.in. w teatrach: Operze na Zamku Szczecinie, Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Dramatycznym w Elblągu, Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Dramatycznym im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie oraz Uckermärkische Bühnen Schwedt (Niemcy). Na co dzień występuje w Konsulacie Kultury ("Mayday", "O co biega?", "Iwan-carski syn"). Prowadzi również pracownię teatralną w Młodzieżowym Domu Kultury.

srebrowski

Piotr Srebrowski

absolwent wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2010), aktor teatralny, filmowy, oraz reżyser. Od 2011 współpracuje z trójmiejskimi scenami - Teatr Miniatura, Teatr Off de Bicz, Teatr Gdynia Główna, Teatr BOTO, CKG, Teatr Wybrzeże, Opera Bałtycka, Teatr BRO, Filharmonia Bałtycka.

sudak

Bartłomiej Sudak

aktor, muzyk, wokalista, absolwent Lart StudiO i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występował na scenach m.in. Teatru Żydowskiego, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Elblągu, Teatru Gdynia Główna, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego w Toruniu.. Można go zobaczyć w trójmiejskich spektaklach O co biega?, O miłości… wg Wojciecha Młynarskiego, Pomiędzy wg Ślubu Witolda Gombrowicza oraz na deskach Teatru Muzycznego w Toruniu w spektaklach Jacek i Placek na tropie księżyca i Tajemnica Tomka Sawyera. Były członek i solista warszawskiego chóru gospel Sienna Gospel Choir. Najlepiej czuje się w charakterystycznych rolach drugoplanowych, przede wszystkim w komediach czy farsach.

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki © 2018

created by Mechacats Inc.