02.06.2017 | BARDZO MŁODE MALARSTWO

 

WYDARZENIE NA FB

kurator wystawy: dr hab. Marek Model

Filip Kampka
ur. 27 marca 1996 r. w Częstochowie. Student drugiego roku malarstwa w Pracowni Podstaw prowadzonej przez dr. hab. Marka Modela i dr. Sławomira Lipnickiego. W swoim malarstwie szczególną uwagę poświęca człowiekowi i jego deformacji. Poza malarstwem zajmuje się poezją i tworzeniem muzyki elektronicznej. Wierny kibic nowych nurtów oraz trendów muzyki rap w Polsce i za granicą. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych na terenie kraju. Wiecznie niezadowolony.

Alicja Kostrzyńska
ur. 28 czerwca 1993 r. w Elblągu. Skończyła Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym w 2013 r. Studentka malarstwa w Pracowni Podstaw dr. hab. Marka Modela i dr. Sławomira Lipnickiego. Posługuje się gestem i zaburzeniem. Próbuje zrozumieć.

Edyta Kowalewska
ur. w 1991 roku. W 2016 roku kończyła wydział malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku- dyplom w pracowni prof. Krzysztofa Gliszczyńskiego, aneks w pracowni rysunku dr hab. Anny Królikiewicz. Laureatka Grand Prix w VI ogólnopolskim przeglądzie młodej sztuki „Świeża Krew”, finalistka ogólnopolskiego konkursu malarskiego „Promocje 2016″, finalistka interdyscyplinarnego przeglądu sztuki artNoble w Żyrardowie. Autorka licznych wystaw w kraju i za granicą, m. in. w Gdańsku, Wrocławiu, Gdyni, Słupsku, Poznaniu, Berlinie. Rezydentka Kolonii Artystów w Gdańsku.

Alicja Kubicka
ur. w Bydgoszczy, malarka studiująca na piątym roku malarstwa na ASP w Gdańsku. Przygotowuje dyplom pod opieką Krzysztofa Gliszczyńskiego oraz Marka Modela. Zajmuje się malarstwem rozumianym jako farba na płótnie naciągniętym na krosno. Od 2016 roku rezydentka Kolonii Artystów w Gdańsku. Członkini grupy 16deko mobilizującej kulturalne życie Trójmiasta poprzez organizację wystaw i warsztatów artystycznych. Ma na koncie cztery wystawy indywidualne (w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni i Sopocie) oraz szereg wystaw grupowych na terenie Trójmiasta. Autorka Muralu wykonanego dla Centrum Filmowego w Gdyni.

Mateusz Ostrycharczyk
ur. w 1992 roku w Poznaniu. W 2012. roku ukończył  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole. W tym samym roku rozpoczął studia na ASP w Gdańsku na wydziale malarstwa. Obecnie student 4. roku w pracowni prof. Teresy Miszkin. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Prezentowane prace są częścią cyklu „Naczyń Połączonych”. Seria obrazów powstających na przestrzeni dwóch lat przybrała postać strukturalnego alfabetu plastycznego. Kolekcje form, barw i faktury ewoluują, przeradzając się w kolejny dialekt. „Brzask” oraz „Izaak” są realizacjami z sezonu 2015/2016. Biorąc pod uwagę obecnie powstające cykle, są aktualne i wyznaczają dalszy ciąg drogi.

Urszula Maria Sakowska
ur. w 1990 roku, absolwentka Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży oraz wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prowadzonej przez dr hab. Roberta Florczaka, aneks w pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Mieczysława Olszewskiego. Otrzymała Stypendium Rektora dla najlepszych studentów ASP Gdańsk na rok Akademicki 2014/2015. Zajmuje się malarstwem, ilustracją oraz tkaniną artystyczną. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Inspiracją do cyklu obrazów „Elektrownia” jest budynek elektrowni w Ostrołęce – mojego rodzinnego miasta. Zastane tam wszechobecne rusztowania, rdza i pył odebrałam jako niezwykle teatralne i malarskie. Postanowiłam przenieść te doświadczenie na język sztuki. Nie było to jednak dosłowne odwzorowanie napotkanego krajobrazu a zapis mojego wrażenia jakie po tym zetknięciu pozostało.

Comments are closed.