27.04.2017 „Jan Heweliusz i jego Gdańsk, w 500-lecie Reformacji” | Towarzystwo Naukowe Płockie | wystawa

Wydarzenie na FB

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac
artystów związanych z GTPS:
Alicja Bach, Teresa Grabowska, Alina Jackiewicz-Kaczmarek, Joanna Kamirska-Niezgoda, Elżbieta Kowalska-Matuszewska, Mariusz Kułakowski, Marek Model, Magdalena Nowak, Cezary Paszkowski, Henryk Pietkiewicz, Helena Sadłek, Anna Skrzyniecka-Sołecka, Barbara Słowińska-Galon, Jan Sołecki, Elżbieta Tęgowska, Czesław Tumielewicz, Dominik Włodarek

„Jan Heweliusz i jego Gdańsk, w 500-lecie Reformacji”
27 kwietnia (czwartek), godz. 17.00

sala wystawowa Towarzystwa Naukowego Płockiego
pl. Narutowicza 8, Płock

wstęp wolny!
————————–————————–————————–——–
Wystawa „Jan Heweliusz i jego Gdańsk, w 500-lecie Reformacji” została przygotowana w ramach współpracy Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki oraz Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (szczególnie Wydziału I) i wpisuje się w obchody 500-lecia Reformacji, przypadające na rok 2017.
Składa się na nią kilkanaście obrazów autorstwa artystów związanych z GTPS. W swoim artystycznym przekazie nawiązują one do postaci luteranina (ewangelika) Jana Heweliusza, jego miasta Gdańska oraz Reformacji.
Kuratorem wystawy jest kierownik Katedry Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP prof. Marek Model.
Przedsięwzięcie jest, poniekąd, kontynuacją projektu „Jan Heweliusz i jego Gdańsk w Londynie” z 2014 r., który również był realizowany w ramach współpracy obu Towarzystw (GTPS i GTN).
Obecna wystawa prezentowana była na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Nauk Społecznych – styczeń 2016 r.) oraz w Łódzkim Towarzystwie Naukowym (kwiecień 2016 r.). To wielka radość i zaszczyt móc pokazać ją w Towarzystwie Naukowym Płockim – najstarszym regionalnym towarzystwie naukowym w Polsce.

Comments are closed.