SEKCJA PLASTYCZNA

SEKCJA PLASTYCZNA

4 kwietnia br. w Galerii „PUNKT” odbyło się burzliwe zebranie założycielskie Sekcji Plastycznej, na które przybyło 9 plastyków w tym trzech członków Zarządu. Głównym tematem dyskusji było pytanie – czy ma powstać Rada Programowa do spraw Galerii „PUNKT”.
Następnie omawiano kalendarz wystaw oraz sprawy finansowe z tym związane.
Poruszono także problem niepłacenia składek przez członków towarzystwa. Jest wielu członków którzy zalegają ze składkami dwa – trzy lata i więcej i czy uważać ich za równoprawnych członków Towarzystwa.
Niezbędny jest aktywny udział członków Sekcji Plastycznej, ale tylko tych którzy mają na bieżąco uregulowane składki, w projektach, jak również szukanie sprzymierzeńców, sponsorów i kontaktów z mediami.

Jak co roku odbędzie się wystawa ,,Grafika roku”- w tym roku tydzień później niż w zeszłym roku. Opóźnienie wynikło z braku funduszy na organizację imprezy. Bardzo interesująco zapowiada się wystawa obrazów, które są własnością GTPS – obecnie depozyt w Muzeum Narodowym. Planowana jest także wystawa z okazji 55- lecia GTPS.

Osoby zainteresowane udziałem w pracach Sekcji Plastycznej oraz w Radzie Programowej zapraszamy do składania propozycji na piśmie na adres GTPS z dopiskiem – Elżbieta Tęgowska. .

Pozdrawiam

Ela Tęgowska

 

 

 

Comments are closed.